Skateboard

Rulatamine on elamussport, mille puhul sooritatakse rulaga erinevaid trikke. Rulatamist liigitatakse ka rekreatiivseks tegevuseks, kunstiks, tööks või transpordiviisiks. Rulatamine kui tegevus, on arenenud tänu sõitjate mitmekesisusele ning jätkab arenemist ka tulevikus.

 

Rulatamine, nagu seda tänasel päeval tuntakse, arenes välja hilistel 40ndatel või varastel 50ndatel, kui California surfarid otsisid lisategevust puhuks kui laineid ei olnud. Keegi ei tea kes valmistas esimese rula. Tundub, et erinevad inimesed, erinevates kohtades, tulid korraga samale ideele.
Varastel 70ndatel, kui skateparke ei oldud veel leiutatud, sõideti ruladega linnakeskkonnas.

 

Skateparkide loomise alguses ja pargisõiduga hakkas rulatamine drastiliselt muutuma. Varajased trikid koosnesid peamiselt freestyle manöövritest nagu sõitmine kahel rattal (“wheelie” või “manual”), keerlemine vaid tagumistel ratastel (“pivot”), üle posti hüppamine ja rulale tagasi maandumine, ühelt rulalt teisele hüppamine või slaalom.

 

2001 aastaks oli rula saavutanud nii suure populaarsuse, et alla 18 aastastest lastest 10,6 miljonit tegeles rulaga. Võrdluseks, samal aastal mängis pesapalli 8,2miljonit last.

<