Spotis toimus BMX-krossi Eesti noorte meistrivõistluste teine etapp

24.07.2020

BMX-krossis toimus 18. juulil 2020 Spot of Tallinnas Eesti noorte meistrivõistluste teine etapp – edukalt sõitsid mitmed Eesti noored ratturid.

 

Koos lähinaabritega peetud võistlustel saavutas oma vanuseklassis esimese koha suisa kuus ratturit – Tõnis Mugra (B13-14; Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi (TÜASK)), Mirjam Raun (G13-14; TÜASK), Sten-Tristan Raid (B11-12, TÜASK), Konrad Kasemaa (SK Airpark; B9-10), Paula Palmiste (G9-10; TÜASK) ja Remo Paur (B6; TÜASK). 

Teise koha saavutasid tüdrukutest Ete Vapper (G11-12, SK Airpark), Elis Maarja Aardevälja (G13-14, Vooremaa Centrum Rattabaas), Laura Kiss (G 7-8; TÜASK) ning juuniornaiste vanuseklassis TÜASK-i rattur Anni Annama. Poistest sõitsid teisele koha välja Trevor Uiga (B9-10; SK Airpark), Rikojan Tugedam (B15-16; Tartu SK Velo) ning Oskar Kruus (B6; TÜASK). Kolmanda koha saavutasid Rasmus Kiss (B13-14; TÜASK), Ruudi Lumiste (B 11-12; TÜASK), Loviisa Ly Puri (G11-12; Tartu SK Velo) ning Mirle-Neora Adusoo (G9-10; Peloton). Samuti sõitis eliitmeeste võistlusklassis kolmanda koha välja Siim Lepik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist.

Finaalidesse sõitsid välja veel mitmed teisedki Eesti võistlejaid. Oma vanuseklassides said 4. koha Oskar Lehto (B 13-14; TÜASK), Mattias Vapper (B 11-12; SK Airpark) ja Rommi Maidla (B 9-10; SK Airpark). Viiendale kohale tulid Mikk Metsaots (B 13-14; SK Airpark), Mattias Laur (B 9-10, SK Airpark) ning Kristen Kaur Aardevälja (B 6; Vooremaa Centrum Rattabaas).

Poiste vanuseklassides B 11-12 ja B 6 sõitsid mõlemas finaalis järjestikustele kohtadele kolm Eesti võistlejat – B 11-12 vanuseklassis tuli 6. kohale Aaron Mattias Pani (Tartu SK Velo), 7. kohale Oliver-Siim Simenson (TÜASK) ning 8. kohale Luukas Lajal (SK Airpark). B 6 vanuseklassist tulid 6.-8. kohtadele vastavalt Lukas Mikk-Kirsme (Peloton), Fredrik Tobias Reinart (TÜASK) ning Sander Maaten (Tartu SK Velo). Kuuenda koha teenisid veel välja ka Robin Kütt (B 13-14; TÜASK) ja Jakob Maaten (B 9-10; Tartu SK Velo), 7. koha sai Gerhard Rumm (B 13-14; SK Airpark) ning 8. kohale sõitis ka Jesper Varep (Tartu SK Velo) 9-10-aastaste poiste vanuseklassis. 

Kruiserite klassis tuli teisele poodiumikohale Kaarel Maaten Tartu SK Velost ning kolmandale kohale sama klubi rattur Andrus Mõttus. Ülejäänud eestlaste kohad finaalis neljandast kuni kuuendani kuulusid vastavalt Rivo Varepile (Tartu SK Velo), Martin Mikk-Kirsmele (Peloton) ning Janek Maidlale (CC Rota Mobilis).

Kolmas Eesti noorte meistrivõistluste etapp BMX-krossis toimub Tartus 8. augustil 2020. Tänavu koosneb noorte meistrivõistluste sari BMX-krossis neljast erinevast etapist, kaks neist toimuvad Tartust Tähtvere krossirajal ning kaks Peetris Spot of Tallinna rajal. 

 

Võistluste videot saab järele vaadata Spot of Tallinna Facebooki lehelt.

BMX-krossi Eesti noorte meistrivõistluste II etapi pildid Fotograaf: Siret-Kai Laur

Võistluste tulemused leiab SIIT.

 

Share: