Spot of Tallinna freestyle-suusa trennid koostöös Vimka – Viimsi Mäepark on üles ehitatud põhimõttel, et lumevabal perioodil toimuvad treeningud Spotis siseoludes, kus tegeletakse üldfüüsilise ettevalmistusega ja trikiõppega rulluiskudel, batuudil ja poroloonkasti hüpates, ning talvel toimuvad treeningud Vimka lumepargis, kus varem õpitud oskused kohandatakse lumele.

Treeningute ajad ja hinnad leiate treeningute lehelt

TREENER: Karl Kristian Alasi (EKR 3)

TUTVUSTUS: Sport ning aktiivne elustiil on mind saatnud juba noorest east peale, kuna perekonnas on spordi tegemine olnud tähtsal kohal. Alates kuuendast eluaastast hakkasin tegelema võistlustantsuga, kuna trennid toimusid kodu lähedal ning vanemate arvates oli tegu hea spordialaga, mis arendaks nii koordinatsiooni, tasakaalu kui ka rütmitunnet. Selle spordialaga tegelesin kokku 12 aastat ning jõudsin rahvusvaheliste võistluste poodiumitele, Eesti Meistrivõistluste kuue parema hulka ja U21 Eesti koondisesse.

Alates neljandast eluaastast õpetati mind suusatama ning see kirg ei ole sellest ajast peale hetkekski kadunud. Praeguseks on talvest ning lumistest nõlvadest saanud omamoodi elustiil ning kuna lapsest peale oli unistus töötada mäesuusa/lumelaua instruktorina, siis nüüd on olnud võimalus oma unistus täide viia. Samuti alustasin hobikorras trikirulluisutamisega kuskil kümnendast eluaastast ning praeguseks leian, et rulluisutamine ja suusatamine on üksteist väga hästi täiendanud. Elamusspordialade juures meeldib mulle kõige rohkem vabadus ise otsustada, mida ja kuidas teha, samuti liikumine värskes õhus ning loovus. Olen seisukohal, et läbi süstemaatilise töö, pühendumise ning õige juhendamise on võimalik soovitud tulemusteni efektiivsemalt jõuda.

HARIDUS: Tallinna Ülikool, Loodus- ja terviseteaduste instituut, Sporditeaduste bakalaureusekraad Kehakultuuri erialal.

TREENERIKARJÄÄR:

  • 2014-praeguseni: Võistlustantsijate erialase ning üldkehalise ettevalmistuse treener
  • 2016-praeguseni: Mäesuusa/Lumelaua instruktor Vimka – Viimsi Mäepargis

MINU LÄBIVIIDAVAD TREENINGUD:

FREESTYLE-SUUSA TRENNID: Freestyle ehk rahvakeeles vigursuusatamise treeningud sobivad neile, kellele meeldivad lumi ja mäed, kuid kellele ei paku pinget niisama mäesuusatamine ja sooviksid kogeda midagi enamat. Treeningute eesmärgiks on arendada mängulisust, tasakaalu, koordinatsiooni, õhutunnetust ning teadlikkust kõigest spordialaga seonduvast. Samuti seda, milline peab olema üldkehaline ettevalmistus, et vigastuste tekkimise oht oleks kõige väiksem. 

Spot of Tallinna freestyle-suusa trennid koostöös Vimka – Viimsi Mäepargiga[url: www.vimkapark.ee] on üles ehitatud põhimõttel, et lumevabal perioodil toimuvad treeningud Spotis siseoludes, kus tegeletakse üldfüüsilise ettevalmistusega ja trikiõppega rulluiskudel, batuudil ja poroloonkasti hüpates, ning talvel toimuvad treeningud Vimka lumepargis, kus varem õpitud oskused kohandatakse lumele. Trenni on oodatud nii algajad, kes soovivad õppida lahedaid trikke, kui ka edasijõudnud, kelle eesmärgiks on näiteks Kelly Sildaru eeskujul pürgida X-mängudele ja miks mitte ka Olümpiale.

Spot_Mats-Kaarel_Flat540

<