Parkuur on sportlik harrastus, mis seisneb võimalikult otseses, sujuvas ja kiires liikumises (hüpped, ronimine, jm) mistahes maastikul erinevaid takistusi ületades. Parkuur on võimalikult kiire, ning efektiivne liikumine, ning Freerun teeb seda ilusamaks lisades sinna trike, nagu saltod jne.

Selles trennis arendame kordinatsiooni, jõuvastupidavuse, painduvuse, õhutaju läbi erinevate harjutuste. Alguses õpime põhilisi elemente ning jätkame keerulistema elementidega progresseruvalt.

Kuna parkuuri harrastatakse linna tingimustes, kus on erinevad takistused, nagu pingid, käsipuud, seinad jne ehitame trennis sarnaseid takistusi, ning proovime tehniliselt õigesti , ning kõige kiiremal viisil nendest üle saada lisades omapärase stiili ja kasutades oma loovust. Kasutame ka trampoliine, õhurada ja foampiti.

Treeningprogramm koosneb soojendusest (sooritame ettevalmistavaid harjutusi, ning teeme oma keha soojaks), parkuurist & freerunnist (peamine osa, kus õpime parkouri & freeruni elemente, ning liigume lihtsatest elementidest raskemateni), lihashooldus + painduvuse arendamine(sooritame jõuarendavaid harjutusi, ning teeme stretchingut).

Treeningute ajad ja hinnad leiate treeningute lehelt

TREENER: Roman Burkovski

HARIDUS: Võimlemine EKR 3

TREENER: Ken Laumets

HARIDUS: Võimlemine EKR 3

<